گروگان‌گیری مدیرعامل اینستاگرام صحت دارد؟

در طی گزارش دروغین درباره گروگان گرفته شدن آدام موسری، یگان ویژه آمریکا به خانه این فرد نفوذ کرد.

به گزارش داتیکا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اخبار منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام و یکی از قدیمی‌ترین کارمندان شرکت فیسبوک، اخیرا مورد حمله سایبری توسط یک شخص ناشناس قرار گرفته است. بر طبق اخبار منتشر شده این هکر ناشناس، ماه نوامبر سال پیش، یک تماس تلفنی از خانه آدام موسری در سانفرانسیسکو با پلیس گرفته است مبنی بر آن که این شخص مورد حمله یک گروگان‌گیر قرار گرفته است. این تماس تلفنی در نهایت باعث شد تا یک گروه ویژه پلیس، که با نام SWAT در آمریکا شناخته می‌شوند، به خانه مدیر عامل اینستاگرام اعزام شوند.

حمله سایبری به مدیرعامل اینستاگرام

عواقب جبران ناپذیر این گونه حملات سایبری

تا به حال موارد زیادی از ورود این گروه ویژه به خانه‌های مختلف گزارش شده است که بعضا به خشونت کشیده شده است. برای مثال در سال ۲۰۱۷ این گروه ویژه در طی یک گزارش تروریستی جعلی به خانه یک فرد، در کانزاس، که مشغول به انجام بازی Call Of Duty بود اعزام شدند و این عمل به تیراندازی و مرگ مرد ۲۸ ساله ختم شد. پس از مشخص شدن هویت مجرم، که سابقه حملات بمب گذاری و دیگر سوءاستفاده‌های سایبری دیگر را نیز داشت، این شخص با طی کردن مراحل قانونی و به رای دادگاه به ۲۰ سال زندان محکوم شد. دو نفر دیگر از این اعضای تروریستی نیز تحت بازجویی واستیضاح قرار گرفتند که نهایتا به زندانی شدن آن‌ها ختم شد.

حمله سایبری به مدیرعامل اینستاگرام

بر طبق گفته منابع معتبر گزارش حملات تروریستی تقلبی به گروه ویژه SWAT در سانفرانسیسکو و سیاتل به شدت افزایش یافته است. این دو شهر به دلیل آن که محل سکونت افراد ثروتمند و مدیران شرکت‌های فناوری هستند بیش از دیگر شهر‌ها مورد حمله قرار می‌گیرند. گفته می‌شود این حملات بیشتر بر روی کارکنان شرکت فیس‌بوک انجام می‌گیرد. برخی خبرگزاری‌ها معتقدند اطلاعات مخفی و خصوصی زیادی از کارکنان اینستاگرام و فیس‌بوک وجود دارد که بعضا در فضا‌هایی مانند Dark Web از دید عموم پنهان شده است، به گفته این خبرگزاری‌ها علت اصلی مور حمله قرار گرفتن این افراد همین اطلاعات مخفی است.

برچسب‌ها : ،،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست