نسخه دوم سیستم عامل هارمونی هواوی در راه است

هواوی در حال آماده سازی نسخه دوم سیستم عامل اختصاصی خود به نام هارمونی است که رقیبی برای سیستم عامل اندروید گوگل محسوب می‌شود.

به گزارش داتیکا به نقل از مهر، سیستم عامل هارمونی ۲ قرار است بر روی طیف گسترده‌ای از گوشی‌ها و تبلت‌های تولیدی هواوی نصب شود تا این شرکت پس از تحریم آمریکا و قطع همکاری با گوگل بتواند کماکان بازارهای جهانی خود را حفظ کند.

قرار است نسخه نهایی سیستم عامل هارمونی ۲ تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ عرضه شود. هنوز مشخص نیست این سیستم عامل تنها دارای یک پوسته متفاوت از اندروید مانند سیستم عامل فایر آمازون است یا قرار است امکاناتی کاملاً متمایز از اندروید داشته باشد.

هسته اصلی این سیستم عامل کاملاً مشابه با اندروید است، اما قرار است برخی تنظیمات و برخی دسترسی‌های هارمونی با اندروید متفاوت باشد. این سیستم عامل علاوه بر گوشی‌های هوشمند بر روی ساعت‌ها و تلویزیون‌های هوشمند و نیز برخی محصولات تولید شده برای خودروهای چینی نیز قابل نصب است.

سیستم عامل یادشده در مرحله اول از محصولاتی با حداکثر ۴ گیگابایت رم پشتیبانی می‌کند و در ادامه این محدودیت حذف می‌شود. از جمله دیگر امکانات این سیستم عامل می‌توان به قابلیت انطباق با دستگاه‌های مختلف بر اساس ابعاد صفحه نمایشگر، امکانات امنیتی بهتر و هوش مصنوعی منحصر به فرد برای شناسایی اصوات مختلف اشاره کرد.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست