موسسه مرنگونی؛ عجیب ترین دانشکده و یک نخستین متفاوت در جهان!

موسسه مرنگونی (Istituto Marangoni) به عنوان نخستین دانشکده مد و طراحی جهان در متاورس، شبکه ای یکپارچه از دنیاهای مجازی سه بعدی، نام خود را مطرح کرده است. پس از فروکش کردن همه گیری بیماری کرونا و آغاز دورانی که با ادغام تجربیات واقعی و مجازی تعریف می شود، موسسه مرنگونی نیز قصد دارد روشی جدید از در دسترس قرار دادن پروژه های دانشجویان در کنار میزبانی از گفتگوها و سایر طرح های ابتکاری را ارائه کند.

به گزارش داتیکا به نقل از عصرایران، موسسه مرنگونی با پیوستن به متاورس توسعه مهارت های دانشجویان در زمینه ارتباطات و فناوری مجازی به منظور آماده کردن آنها برای صنعت در حال تغییر مد را هدف قرار داده است. در همین راستا، این دانشکده بر بزرگ‌ترین گروه دانشجویی یعنی “نسل زد متمرکز شده است.

پروژه ای با عنوان منطقه استعداد – انقلاب متاورس موسسه مرنگونی” (The Talent District – Istituto Marangoni’s Metaverse Revolution) همچنین میزبانی از بحث ها و ارائه نمایش های مد در همکاری با شرکت های دیگر را هدف قرار داده است.

دنیای موسسه مرنگونی در متاورس بر اساس یک سری از بخش های آینده‌نگر شکل گرفته که هر کدام با یک ساختمان مشخص می شوند و دسترسی به آنها از طریق آواتارهای بازدیدکنندگان ممکن است.

موسسه مرنگونی؛ نخستین دانشکده ای که در دنیای متاورس فعالیت می کند

به گفته استفانی والنتی مدیر عامل موسسه مرنگونی، تمایل به ایجاد ارتباطات و روش های آموزشی جدید برای گفتگوی مستقیم با نسل زد، ما را بر آن داشت تا کارگاه ها و پروژه هایی در زمینه واقعیت مجازی را از سه سال قبل ایجاد کنیم.

پروژه “منطقه استعداد – انقلاب متاورس موسسه مرنگونی” قصد دارد ابزاری نوآورانه و جذاب برای کل جامعه دانشجویان با استعداد و علاقمندان به مد، هنر و طراحی باشد. آنها قادر به ایجاد دنیایی خواهند بود که در آن خلاقیت هیچ مرزی نداشته باشد.

همانگونه که پیشتر اشاره شد، متاورس موسسه مرنگونی به بخش هایی آینده نگر تقسیم می شود که در آن بازدیدکنندگان می توانند با آواتارهای خود دانشکده را کاوش کنند.

موسسه مرنگونی؛ نخستین دانشکده ای که در دنیای متاورس فعالیت می کند

آنها می توانند از بخشی به نام “اینفوپوینت” بازدید کنند که حاوی اطلاعات درباره تمام دوره های فعال در دانشکده است و به سه بخش کلان آکادمیک مد، طراحی و هنر تقسیم می شوند.

در بخش “غرفه نمایشگاه” برخی از پروژه های دانشجویان برتر ارائه می شوند که به صورت اول شخص توسط آواتارهای خود دانشجویان خالق پروژه روایت می شوند.

افزون بر این، بخش “سالن تئاتر” میزبان کنفرانس ها، بحث ها، و سخنرانی های آموزنده است. در بخش “خانه شرکا” پروژه های ایجاد شده توسط دانشجویات برای شرکت های شریک به عنوان بخشی از آزمایشگاه و بایگانی موسسه مرنگونی نمایش داده می شود و بازدیدکنندگان می توانند فعالیت ها و پروژه های گذشته این دانشکده را در اینجا مشاهده کنند.

هر یک از بخش های دانشکده متاورسی موسسه مرنگونی حاوی مطالب چند رسانه ای است و پیوندهایی به منابع خارجی ارائه می کند که عمق بیشتری به تجربه بازدیدکنندگان می بخشد.

موسسه مرنگونی برای ایجاد دنیای متاورسی خود با شرکت ایگودی، متخصص در زمینه ارائه نسخه های دیجیتالی از بدن انسان، و شرکت مونوگرید، یک استودیو تعامل دیجیتال مشارکت داشته است.

برچسب‌ها :

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،خبر ویژه،نقد و نظر

آخرین اخبار

فهرست