به گزارش داتیکا به نقل از ایسنا، رونیت گوس، رئیس جهانی بانکداری، فین‌‌تک و دارایی‌‌های دیجیتال گفت: به تازگی در بازار جهانی دبی و ابوظبی یک تنظیم‌‌کننده دارایی مجازی معرفی شده که در حال ایجاد چارچوب‌‌هایی برای تنظیمات در این حوزه بر اساس مقررات است. در حال حاضر، دبی و ابوظبی، در زمان انتقال هسته عملیاتی توسط ارائه‌‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال دچار مشکل شده‌‌اند.

همچنین بر اساس گزارش‌های تایید نشده، بنیان‌‌گذاران صرافی ارزهای دیجیتال هندی اخیرا به دبی نقل مکان کرده‌‌اند. کریپتو دات‌کام و بای‌بیت پایگاه‌هایی را در امارات متحده عربی راه‌‌اندازی کرده‌‌اند و بایننس نیز چند روز پس از اینکه FTX تاییدیه مشابهی را دریافت کرد، مجوزهای رمزنگاری را در دبی به دست آورد.

او اظهار کرد: «دستور کار طرفدار آینده یا طرفدار فناوری می‌گوید که اقتصادهای بزرگ‌تر و سیستم‌‌های بزرگ‌تر مانند تانکرهای نفت هستند و مکان‌‌های کوچک مانند یک استارت‌آپ یا یک قایق تندرو، می‌توانند سریع‌‌تر حرکت کنند.»  من در مقایسه با بسیاری از کشورها و به‌طور کلی صحبت می‌‌کنم بنابراین شما فقط می‌توانید به آمار، تعداد روزها، تعداد ساعات صرف شده نگاه کنید و دریابید که فرآیند ادغام یک تجارت در این مکان نسبتا آسان است. او افزود: اگرچه هنوز روزهای اول‌ است اما این روند نسبت به سال‌های گذشته نسبتا ساده شده البته هنوز کامل نیست اما نوعی عالی در چند قدم اول است.

وی بیان کرد: مدیریت کامل همه‌‌گیری کووید-۱۹ نیز به جذب استعدادهای سطح بالا کمک کرد. بسیاری از بنیان‌گذاران Web‌تری و کریپتو از هند، چین، روسیه، اروپای غربی و بریتانیا نیز به دبی نقل مکان کرده‌‌اند.