نمایش NFTها در استوری اینستاگرام امکان‌پذیر می‌شود

مارک زاکربرگ مدیرعامل متا اعلام کرد که به زودی نمایش NFTها یا همان توکن‌‌های غیرقابل معاوضه را در استوری اینستاگرام با استفاده از پلتفرم واقعیت افزوده این شرکت به نام Spark aR آغاز خواهد کرد.

به گزارش داتیکا به نقل از آی تی ایران، زاکربرگ در حالی این خبر را اعلام کرد که شرکت تحت هدایت وی در ماه مه امسال و به صورت آزمایشی، نمایش NFT در اینستاگرام را آغاز کرد و اکنون در حال گسترش این پروژه است. این شرکت همچنین قصد دارد نمایش NFTها را به فیسبوک نیز اضافه کند؛ البته فعلا به صورت محدود و در آمریکا اجرا خواهد شد.

زاکربرگ با اشاره به ادغام NFTها با اپلیکیشن‌‌های متا‏، افزود: ما در حال گسترش آزمایش خود هستیم تا سازندگان بیشتری در سراسر جهان بتوانند NFTهای خود را در اینستاگرام نمایش دهند.

شرکت متا همچنین عنوان کرد که سازندگان و دارندگان مجموعه‌ها (NFT) ‌‌می‌توانند مجموعه‌‌های دیجیتالی خود را در فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارند که البته این امر پس از عرضه آزمایشی در ایالات متحده محقق خواهد شد.

زاکربرگ برای نخستین بار در ماه مارس از اضافه شدن NFTها به اینستاگرام خبر داد و در ماه مه نیز با انتشار پیا‌‌می‌ویدیو اعلام کرد که تیم متا در حال کار روی یکپارچه‌سازی مجموعه‌‌های دیجیتال برای حوزه متاورس و همچنین پروژه Reality Labs هستند.

مدیرعامل متا در ماه مه همچنین اعلام کرد که در قالب بخشی از برنامه تست این قابلیت، کاربران ‌‌می‌توانند NFT‌‌ها را از طریق لینک دادن به کیف‌پول‌‌های دیجیتال شخص ثالث به صورت پست و بدون هیچ هزینه‌ای در این شبکه اجتماعی ارسال کنند.

طبق آخرین گزارش‌‌ها، از میان شبکه‌‌های بلاک‌چینی که از این قابلیت پشتیبانی ‌‌می‌کنند، ‌‌می‌توان به اتریوم و Polygon اشاره کرد. قرار است به زودی سولانا و Flow نیز به این گروه اضافه شوند.

همچنین کیف پول‌‌های شخص ثالث سازگار با این قابلیت شامل MetaMast، Rainbow و Trust Wallet ‌‌می‌شوند.

برچسب‌ها : ،

مطالب مرتبط

آخرین مطالب : اخبار عمومی،فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

فهرست